W Polsce moda na mieszkanie w stylu industrialnym rozpoczęła się w latach 90. Sytuacja gospodarcza w kraju spowodowała, że fabryki zaczęły pustoszeć i zamieniać się w powierzchnie mieszkalne, tzw. lofty. W dawnych loftach metal ukazywał się w postaci wszelkich rur oraz widocznych instalacji. Mówiąc o stylu industrialnym, trzeba wspomnieć o metalu, który w tym przypadku, odgrywa największą rolę. Dziś chętnie wybieramy do mieszkań meble wykończone metalem, a także zrobione z niego dodatki. Przykładem mogą być popularne metalowe elementy mebli, druciane lampy, czy geometryczne wzory dekoracji ściennych.
Dobór odpowiednich dodatków to istota industrialnych aranżacji. Nie należy zapominać, że styl industrialny to prostota i minimalizm. Absolutną koniecznością jest stylowe oświetlenie, które podkreśla charakter wnętrza. Lampy indrustialne, zwane też loftowe, przypominają oświetlenie fabryk, dlatego najczęściej wykorzystywanym materiałem do ich produkcji jest, metal oraz szkło. Często można spotkać lampy i kinkiety z drucianym czy metalowym kloszem. Dobrym wyborem są również lampy wyglądające jak żarówki, zawieszone na kablach, które kontrastują ze ścianami oraz sufitem.
Ponadto, lampy industrialne sprawdzą się doskonale zarówno w biurze, salonie, sypialni, kuchni, jak i w pokoju młodzieżowym. Ich staranność wykonania, mnogość wzorów oraz dbałość o najmniejsze detale, sprawia, że lampy są  solidnym rozwiązaniem i dobrą inwestycją, która pozwoli na ich użytkowanie przez lata.
Lampy industrialne pozwolą na stworzenie wyjątkowego klimatu w Twoim wnętrzu. Lampy i kinkiety w stylu indrustialnym znajdują się w ofercie HOME&WE. Jeśli już dziś chcą Państwo wzbogacić wnętrze nietuzinkową lampą, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą lamp industrialnych.